• Prima
  • Ponor și Drăgulescu, medalii de aur la Cupa Mondială

Ponor și Drăgulescu, medalii de aur la Cupa Mondială

ponor si dragulescu 1

Cătălina Ponor și Marian Drăgulescu au fost la înălțime la Cupa Mondială din Ungaria!
La bârnă, Ponor a fost cea mai bună și a cucerit medalia de aur, cu nota de 13.933.
La sol, Ponor a câștigat medalia de argint, asta chiar dacă a fost la egalitate cu prima clasată, o sportivă din Canada (Brooklyn Moors), care a primit nota 13.566, potrivit digisport.ro
După ce a luat argintul la sol, sâmbătă, Marian Drăgulescu a cucerit și el medalia de aur, dar la sărituri, proba unde se simte cel mai bine.
O comportare meritorie au avut în această a doua zi a finalelor şi ceilalţi sportivi români calificaţi în această fază a concursului de „Cupă Mondială”: Maria Holbură a fost a 4-a la bârnă, cu 12,266, Vlad Cotuna, tot pe 4 la paralele, cu 14,400, iar Cristian Băţagă a fost al 6-lea la sărituri.