A.M. Press
Ultimele stiri din Romania!

MALTA – ROMÂNIA 0-4 în preliminariile EURO 2020. Tricolorii ocupă locul trei în grupă

0 152

România a câştigat, luni, meciul cu Malta de la La Valetta, scor 4-0 în preliminariile Euro 2020.

APRECIAZA ARTICOLUL !

„Tricolorii” au deschis scorul prin Pușcaș în minutul 7 și tot el punctat din nou în minutul 29. Chipciu, cu un șut de la 20 de metri  a stabilit scorul de 3-0 la pauză, iar meciul părea jucat.  Dennis Man a mai punctat o dată pentru România în primul minut al prelungirilor, așa că ai noștri marchează prima victorie la scor în deplasare din aceste preliminarii.

Locul trei în grupă, cu 7 puncte, la egalitate cu Suedia, și la mare distanță de Spania care stă lejer pe primul loc cu 12 puncte, nu este liniștitor pentru competiția finală ce va fi găzduită de România în 2020.