Cardurile pe care românii nu le vor mai putea folosi la 1 martie. Anunțul de ultimă oră făcut de bancă
Cardurile pe care românii nu le vor mai putea folosi la bancomate de la 1 martie
OTP Bank România se va transforma în Banca Transilvania pe 28 februarie 2025, ceea ce va aduce schimbări importante pentru clienții OTP. Reprezentanții celor două bănci lucrează la migrările necesare pentru a asigura o tranziție cât mai ușoară.
Președintele Consiliului de Administrație Banca Transilvania, Horia Ciorcilă, a menționat că integrarea se desfășoară conform planului, datorită colaborării dintre angajați și investirea a peste 150.000 de ore în proiectele specifice.
Pentru a minimiza impactul asupra clienților, Banca Transilvania și OTP Bank au stabilit un program de tranziție:
- 28 februarie, ora 12:00 – ultima zi pentru operațiuni bancare în OTP Bank sau prin aplicațiile aferente;
- 1 martie, ora 21:30 – termenul limită pentru funcționarea cardurilor OTP Bank;
- 2 martie, ora 7:00 – clienții pot începe utilizarea cardurilor Băncii Transilvania;
- 3 martie – acces complet la serviciile Băncii Transilvania.
Clienții OTP Bank sunt sfătuiți să urmeze acest program pentru a evita problemele legate de utilizarea cardului.
Disclaimer: Informațiile prezentate în acest articol sunt preluate din surse publice iar la redactarea textului s-a utilizat inteligența artificială. În cazul în care sesizați erori sau neconcordanțe, vă rugăm să ne scrieți la [email protected]






