• Prima
  • Incredibilul s-a produs: CFR Cluj învinge cu 4-3 în deplasare Celtic Glasgow

Incredibilul s-a produs: CFR Cluj învinge cu 4-3 în deplasare Celtic Glasgow

dan petrescu 2

CFR Cluj, după un 1-1 acasă cu scoțienii,  învinge Celtic cu 4-3, după un meci incredibil care a înmărmurit tribunele și a făcut să iasă foc din pixurile ziariștilor britanici, furioși pe jucătorii lor, pe antrenor, pe viață, pe fotbal.

În România, dușmanul de moarte al lui Dan Petrescu, Gigi Becali, care dorea ca CFR să rateze, a declarat că așa ceva nu a văzut în viața lui și-și scoate pălăria.

CFR Cluj a făcut o primă repriză perfectă în fața celor de la Celtic Glasgow, a intrat în avantaj la pauză, însă părea să piardă controlul partidei în debutul reprizei secunde, când scoțienii au trecut în avantaj. Ardelenii au egalat din penalty, au fost din nou conduși, însă au avut puterea de a reveni și au obținut victoria (4-3, după golul lui Țucudean din ultimul minut) și calificarea (5-4 la general) în play-off-ul Champions League, scrie HotNews.ro

Echipa condusă magistral de  Dan Petrescu va întâlni mai departe Slavia Praga.