AM Press Logo
Muzeul Pietrei

Motociclist ranit dupa un accident la iesirea din Cluj-Napoca spre Floresti, mobilizare rapida a salvatorilor

Luni seară, pe data de 20 aprilie, un accident rutier a avut loc la ieșirea din municipiul Cluj-Napoca, pe drumul către comuna Florești.

Reprezentanții ISU Cluj au precizat că în evenimentul rutier au fost implicate un autoturism și o motocicletă. În urma coliziunii, singura persoană care a necesitat asistență medicală a fost motociclistul.

La momentul sosirii echipajelor de urgență, victima era conștientă și cooperantă. Aceasta a primit îngrijiri la fața locului de la paramedicii SMURD, fiind ulterior transportată la spital pentru investigații amănunțite și tratament de specialitate.

Pentru gestionarea situației, la locul incidentului au fost mobilizate o autospecială dotată cu modul de descarcerare și o ambulanță SMURD.

Surse:

Disclaimer: Informațiile prezentate în acest articol sunt preluate din surse publice iar la redactarea textului s-a utilizat inteligența artificială. În cazul în care sesizați erori sau neconcordanțe, vă rugăm să ne scrieți la [email protected]

© 1991- 2024 Agenția de Presă A.M. Press. Toate drepturile rezervate!