A.M. Press
Ultimele stiri din Romania!

Norvegia – România, 2 – 2, scor stabilit într-un final dramatic

0 155

Naționala României a întâlnit-o pe cea a Norvegiei, vineri, 7 iunie, la Oslo, în prelinariile EURO 2020, competiție care se va juca în țara noastră.

Norvegia a jucat mai bine, iar conducerea cu 2-0 părea să fi spulberat orice șansă de revenire pentru naționala condusă de selecționerul Contra.

Keșeru a reușit primul gol al României în minutul 76 și tot el, în finalul meciului a adus golul egalizator după o pasă de la Hagi, juniorul aducând prospețime în joc. Golul lui Keseru din prelungiri (minutul 91), interpretat ca norocos, a fost de fapt o revenire de orgoliu și forță a echipei României care-și menține șansele de calificare.