AM Press Logo
Muzeul Pietrei

Eugen Tomac: ”Votăm împotriva PSD, împotriva mediocrităţii din politică. Votul meu şi al colegilor mei va merge spre preşedintele Klaus Iohannis”

Membrii PMP vor vota împotriva candidatului PSD, împotriva mediocrității în politică a scris pe Facebook Eugen Tomac, președintele formațiunii, anunțând că voturile lor vor merge spre Klaus Iohannis.

„Îmi pare rău că nu am avut o dezbatere serioasă în al doilea tur între primii clasaţi. PSD merita prezentat aşa cum este astăzi la vârf, cu Viorica Vasilica Dăncilă candidat în finala prezidenţială. Pentru mine, democraţia înseamnă multă, foarte multă dezbatere şi luptă pentru idei, de aceea îmi doream această confruntare. Nu a fost, dar dincolo de acest lucru există o realitate. Duminică trebuie să votăm. Aşa că votul meu şi al colegilor mei va merge spre preşedintele Klaus Iohannis, nu putem boicota, nu avem voie să stăm acasă, trebuie să mergem şi să votăm împotriva PSD, împotriva mediocrităţii din politică”, a scris Eugen Tomac pe Facebook.

PMP a susținut prin vot căderea guvernului Dăncilă și a votat, cu anumite cerințe, guvernul Ludovic Orban.

D. Dumitru, AMPress

 

Disclaimer: Informațiile prezentate în acest articol sunt preluate din surse publice iar la redactarea textului s-a utilizat inteligența artificială. În cazul în care sesizați erori sau neconcordanțe, vă rugăm să ne scrieți la [email protected]

© 1991- 2024 Agenția de Presă A.M. Press. Toate drepturile rezervate!