
Parlamentar liberal: ”Sunt aceleași fețe, cu modificări. Cocul doamnei Dăncilă a fost schimbat cu barba domnului Ciolacu”
Liberalul Gigel Ştirbu a dat o replică, la DIGI24, într-o emisiune polemică, pesedistului Cătălin Rădulescu, poreclit Mitralieră. ”E tot rețeta Dragnea și acum (referire la Ciolacu, n.r.). În PSD, de 30 de ani nu s-a schimbat nimic. Sunt aceleași fețe, cu modificări. Cocul doamnei Dăncilă a fost schimbat cu barba domnului Ciolacu”.
Replica pesedistului a conținut ideea unei uniri a PSD cu partidul lui Meleșcanu, cu partidul lui Ponta, fiindcă și stânga se unește.
”PNL a luat de la noi tot ce a fost mai rău, pe cei pe care dumneavoastră îi criticați când eram împreună în USL”, referindu-se la parlamentarii care ”au trădat la alegeri”.
C.Zamfir, AMPress