AM Press Logo
Muzeul Pietrei

Directoare de spital în Neamţ, înjunghiată mortal de soţ, la locul de muncă

O crimă sinistră s-a petrecut vineri după amiază la Spitalul județean din Neamț, unde directoarea de îngrijiri medicale a fost atacată și înjunghiată mortal de soțul cu care se afla în divorț. Intervenția colegilor din spital a fost zadarnică, femeie neputând fi salvată. Pare a fi vorba de o crimă din gelozie, ambii fiind în vârste apropiate de 50 de ani.

Victima câștigase prin concurs postul, conform ziaristilor locali, iar divorțul a pornit cam tot din acea perioadă. Soțul ucigaș a fost arestat. Vom reveni cu detalii.

Aurelia Apostol, AMPress

Disclaimer: Informațiile prezentate în acest articol sunt preluate din surse publice iar la redactarea textului s-a utilizat inteligența artificială. În cazul în care sesizați erori sau neconcordanțe, vă rugăm să ne scrieți la [email protected]

© 1991- 2024 Agenția de Presă A.M. Press. Toate drepturile rezervate!