A.M. Press
Ultimele stiri din Romania!

EURO U21. România învinge Anglia cu 4-2, într-un meci senzațional

0 1.424

Un nou meci excepțional al selecționatei de tineret a României, după victoria în fața Croației. Reprezentativa României a învins, vineri, selecționata Angliei, cu scorul de 4-2, în cel de-al doilea meci al grupei C de la Euro U21. Tricolorii ocupă acum primul  loc în grupă și au mari șanse de a juca semifinala. Toate golurile, inclusiv ale adversarilor echipei noastre de tineret au fost marcate în ultimul sfert de oră al meciului.

APRECIAZA ARTICOLUL !

Au marcat Puşcaş,  în minutul ’76 , din penalti, Ianis Hagi în minutul  ’85 și  Coman în minutele ’89 și ’90+3, pentru România, iar Anglia a marcat prin Gray  în minutul ’79 și prin Abraham în minutul ’87.

Selecționata de tineret aduce un spirit ofensiv, absent până acum în fotbalul nostru care de zeci de ani e într-o prăbușire continuă, condamnat parcă ireversibil la îmbătrânire. Iată că tineretul schimbă radical jocul și ambiția de a învinge e acolo unde trebuie să fie.