Fotbal. Armenia – România, 0-5

Meciul de la Teheran, dintre naționala Armeniei și naționala României, contând pentru  Campionatul Mondial, s- a încheiat cu scorul greu de anticipat de 5-0 pentru echipa noastră. Armenii nu și-au revenit după ce un jucător le- a fost eliminat de arbitrul rus în minutul 3, iar prin lovitura de la 11 metri executată de ai noștri este deschis  scorul. În minutul 12, România conducea deja cu 3-0, pentru ca minutul 45 s-o găsească în incredibilul avantaj de a conduce cu 4-0. În minutul 59, Chipciu marchează primul gol al reprizei secunde și ridică scorul la 5 -0. Marcatorii au fost Bogdan Stancu (4 — penalty), Adrian Popa (10), Răzvan Marin (12), Nicușor Stanciu (29), Alexandru Chipciu (59). Este și scorul final. Marți, un nou meci pentru naționala noastră, în Kazahstan,  de unde suporterii așteaptă alte trei puncte în aceste preliminari ale grupei E pentru Cupa Mondială 2018. Reamintim că debutul acasă cu Muntenegru s-a încheiat cu un scor egal.