Fotbal. Steaua – Dinamo 1-1. Meci anost, fără strălucire

Eternul derby dintre așa zisele echipe fanion ale fotbalului românesc, Steaua  și Dinamo, a fost tranșat în primele minute, sâmbătă seara, pe Arena Națională din Capitală, în etapa a cincea a Ligii I și s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Dinamo a marcat repede, prin Dorin Rotariu , în minutul 11, iar Steaua a egalat prin William De Amorim, șase minute mai târziu.Meciul a fost fără strălucire, iar echipa Dinamo a terminat meciul în zece oameni.Galeriile au schimbat, ca de obicei, cunoscutele replici la care s-au adăugat câteva noutăți în strigăturile dinamoviștilor. Tot ei au adus pe stadion torțe pe  care le-au aruncat pe gazon și meciul a trebuit oprit la un moment dat. Cele două echipe, fără inventivitate fotbalistică, au dovedit energie și determinare în schimbul de pumni și îmbrânceli, secvență care a rulat la mijlocul terenului. Arbitrul a avut în acest caz la rândul său o prestație nulă.