Meci de infarct: România învinge Ungaria în ultima secundă, la mondialele de handbal din Japonia
România trebuia să învingă astăzi Ungaria pentru a se califica mai departe la Mondialele din Japonia. La pauză, echipa Ungaria conducea detașat, cu șase goluri avans, ceea ce părea a pecetlui soarta meciului și a naționalei noastre. Jocul fantastic al Cristinei Neagu, cea mai bună handbalistă a lumii, a întors meciul. Cristina a marcat, prin lovitură liberă de la 7 metri, în ultima secundă a meciului, când scorul era 27 la 27. Golul său a adus victoria României. A fost golul al zecelea din acest meci al marii românce.
L. Prahoveanu, AMPress
Disclaimer: Informațiile prezentate în acest articol sunt preluate din surse publice iar la redactarea textului s-a utilizat inteligența artificială. În cazul în care sesizați erori sau neconcordanțe, vă rugăm să ne scrieți la [email protected]






