Ministrul Sănătăţii şi ministrul Educaţiei, convocaţi la Cotroceni
Preşedintele Klaus Iohannis i-a convocat, joi, pe ministrul Sănătăţii, Ioana Mihăilă, şi pe ministrul Educaţiei, Sorin Cîmpeanu, la Cotroceni, pentru o ședință de lucru privind începerea noului an școlar.
Întâlnirea are loc la ora 17, iar la finalul şedinţei, președintele Iohannis va susţine o declaraţie de presă, informează Administraţia Prezidenţială.
AMPress
Disclaimer: Informațiile prezentate în acest articol sunt preluate din surse publice iar la redactarea textului s-a utilizat inteligența artificială. În cazul în care sesizați erori sau neconcordanțe, vă rugăm să ne scrieți la [email protected]






