Orban: Categoric nu voi vota pentru Guvernul Ciucă. Voi demisiona din grupul parlamentar al PNL
Ludovic Orban, fost președinte al PNL, a anunțat, joi seară, că demisionează din grupul parlamentar PNL și că nu va vota guvernul Ciucă.
“Eu categoric nu voi vota pentru Guvernul Ciucă, iar pentru mine asta e picătura care a umplut paharul. Săptămâna viitoare îmi voi da demisia din grupul parlamentar al PNL”, a declarat Orban la B1 TV.
AMPress
Disclaimer: Informațiile prezentate în acest articol sunt preluate din surse publice iar la redactarea textului s-a utilizat inteligența artificială. În cazul în care sesizați erori sau neconcordanțe, vă rugăm să ne scrieți la [email protected]






