România, a doua medalie de aur. Vezi cine este performerul
Încă o medalie de aur pentru România la Jocurile Olimpice de Iarnă pentru Tineret
Andrei Nica a cucerit azi medalia olimpică de aur la proba masculină de monobob, Jocurile Olimpice de Iarnă pentru Tineret de la Lausanne.
Este al 2-lea titlu olimpic al delegației “tricolore”, după cel câștigat ieri, tot la monobob – dar la feminin, de Georgeta Popescu.
Andrei Nica a depășit, cu un timp identic, un reprezentant al Germaniei care era lider după prima manșă. Bronzul a revenit unui sportiv din Liechtenstein.
Mai mult pe EuropaFM.ro
Disclaimer: Informațiile prezentate în acest articol sunt preluate din surse publice iar la redactarea textului s-a utilizat inteligența artificială. În cazul în care sesizați erori sau neconcordanțe, vă rugăm să ne scrieți la [email protected]






