AM Press Logo
Muzeul Pietrei

Iohannis, întâlnire la Cotroceni cu premierul pe tema gestionării epidemiei

Conform Administrației Prezidențiale, la orele 13,00, marți, la Cotroceni, preşedintele Klaus Iohannis va discuta împreună cu premierul și alți membri ai Guvernului despre măsurile luate și despre ce se va face în viitor legat de gestionarea problemelor generate de Covid-19.

Vor participa prim-ministrul Ludovic Orban, ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, ministrul Sănătăţii, Nelu Tătaru, ministrul Apărării Naţionale, Nicolae Ciucă, ministrul Economiei, Energiei şi Mediului de Afaceri, Virgil Popescu, şi şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Raed Arafat.

Președintele, conform aceluiași anunț venit de la Cotroceni, va face în final o declarație publică.

D.Dumitru, AMPress

Disclaimer: Informațiile prezentate în acest articol sunt preluate din surse publice iar la redactarea textului s-a utilizat inteligența artificială. În cazul în care sesizați erori sau neconcordanțe, vă rugăm să ne scrieți la [email protected]

© 1991- 2024 Agenția de Presă A.M. Press. Toate drepturile rezervate!