Ilie Bolojan începe prima zi la Palatul Victoria cu un mesaj optimist: „Bună dimineața!”
Ilie Bolojan şi-a început oficial mandatul de premier al României marți, după ce Guvernul său a fost investit în cadrul unei ședințe comune a Camerelor reunite ale Parlamentului.
În prima sa zi la Palatul Victoria, acesta a publicat pe Facebook o fotografie în care apare pe holul instituției, purtând un rucsac, alături de mesajul „Bună dimineața! Prima zi în slujba țării noastre la Palatul Victoria”.
Investirea Guvernului Bolojan marchează începutul unui nou capitol în conducerea executivului român, iar premierul a ales să împărtășească momentul cu publicul prin intermediul rețelelor sociale. Fotografia postată în dimineața zilei de marți surprinde atmosfera de la Palatul Victoria, simbol al puterii executive din România.
Ilie Bolojan a transmis astfel un mesaj de angajament și responsabilitate față de cetățeni, subliniind începutul activității sale în fruntea guvernului.
Investirea oficială a cabinetului său a avut loc în cadrul unei ședințe solemne a Parlamentului, reunind deputați și senatori pentru a valida componența noului executiv.
Disclaimer: Informațiile prezentate în acest articol sunt preluate din surse publice iar la redactarea textului s-a utilizat inteligența artificială. În cazul în care sesizați erori sau neconcordanțe, vă rugăm să ne scrieți la [email protected]






